Yükleniyor...

Kaldığımız yerden DEVAM...

Ana Sayfa

>

Kurumsal

Image description
Image description

1997 yılına dayanan Isıl İşlem tecrübemizi; kurumsal hizmet olarak çeşitli şekillerde devam ettirmeye çalışsak da yeni yatırımlarımız ve yoğun gündemimiz sonucu ayrı bir disiplin altında istediğimiz şekilde toplayamamıştık. Öte yandan bilginin, tecrübenin ve zamanın birikimini daha da ötelemeye yönelik alanımız kalmamıştı. Çünkü ülkemizde ısıl işlem süreçlerini sadece sertlik verme sulama, vb. gibi dar bir alandan çıkarıp tamamen malzeme bilimi ekseninde çok boyutlu ve tüm yönleriyle ele alacak teknoloji firma eksikliği hala var…

1990‘lı yıllarda ilk kriyojenik ısıl işlemi yapan, 2000’li yıllarda ilk özel çelik tasarlayan geliştiren, 2010’lu yıllarda ilk titanyum, dubleks, süper alaşımlar, süper dubleks çelikleri soğuk çeken ve 2020‘li yıllarda ilk süper alaşımları entegre olarak üreten kısaca yapılamaz denilen her şeyi başaran bir yapının böylesine önemli ve kendi işiyle entegre bir konuda önemli bir sektörel boşluğu doldurması ve tamamlaması bir nevi hem ihtiyaç hem de zorunluluk oldu.

Birleşik Metal ve Varzene Metal’i kuran Met. Yük. Mühendisi İsmail Demirkaya tarafından kurulan Birikim Malzeme Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş., ısıl işlem ve malzeme teknolojilerinde ülkemiz sanayisinde gelişmeye öncülük yapmaya devam ederek, sanayicinin paydaşı olacak güçlü bir tesis yatırımı ile sanayiye hizmet vermeye kendi öz ismi ve kendi öz disiplini ile kaldığı yerden devam edecek. Birikim’in en önemli özelliği ısıl işlem işini malzeme prosesleri olarak ele alması ve tüm firmalara hizmet verebilecek şekilde kurularak tüm Türk sanayicisinin hizmetinde olmasıdır. Bu bir firmanın çeliğini satmaya çalışan yan tesis, taşeron tesis ve alt tesis ekseninden çıkması demek olduğu gibi, hem de bu alandaki mühendislere hak ettiği saygınlığı objektif olarak kazandırabilecektir.

Birikimin tamamen kendi ismi ile var olması ve sektörün malzeme proseslerin hak ettiği yere gelmesi, ilerlemesi, gelişmesi ve yükselmesi için yapacak daha çok işimiz var. Ancak emeğin, bilginin, tecrübenin ve sektörel gücün oluşturduğu BİRİKİM ‘in artık bir adresi ve bir kimliği var.